Uzm. Klinik Psikolog Pegah Ada İpekçi

HAKKINDA


Mersin Üniversitesi’nde Psikoloji lisans eğitimini 2015 yılında tamamlayan Pegah Ada İpekçi, 2019 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi’nde tezli yüksek lisans programını bitirerek Klinik Psikoloji alanında uzmanlığını aldı. Tez çalışma alanında "İnfertilite tedavisi gören ve görmeyen kadınlarda Cinsel Yaşam kalitesi ve Duygusal İstismar arasındaki ilişkiyi" incelemiştir. Lisans eğitimi boyunca farklı psikiyatri klinik ve hastane yatılı servis alanında staj görmüştür. Eğitim sürecinde çocuklarlar, ergen ve yetişkinlerle staj ve çalışma imkanı bulmuştur. Bunlar doğrultusunda psikoterapi eğitimler ve seminerlere odaklanmıştır.

Lisans eğitimini bitirdikten sonra 180 saatlik Psikoterapi Eğitimi, 80 saatlik Çocuklarla Oyun Terapisi, 90 saatlik Çocuk-Ergen Terapisi, 100 saatlik Evlilik ve Çift Terapisi Eğitimi, 100 saatlik Cinsel Terapi Eğitimi, 20 saatlik Boşanma-zorluklarla Baş Etme Süreci Eğitimi programlarını tamamladı. Bu süreçte süpervizyon süreci devam etmiştir ve halen devam etmektedir. Klinik stajlarını Fransız Lape Hastanesi ve Prof. Dr. Arif Verimli Psikiyatri Muayenehanesinde yapmıştır. 2017 yılında Stajyer Psikolog olarak başladığı Prof. Dr. Arif Verimli Psikiyatri Muayenehane Merkezinde Uzman Klinik Psikolog olarak çocuk-ergen ve yetişkin bireylerle çalışmalarına devam etmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİZİ TAKİP EDİN

Değerli Hocam Prof. Dr. Arif Verimli ile birlikte Verim Psikoloji’de 2017 yılından itibaren birlikte faaliyete başladık ve yolumuza devam ediyoruz.

Hocam’dan bugüne kadar öğrendiğim iş ve hayat ile ilgili bilgileri danışmanlarıma daha iyi bir yol izlemek için uygulamaya özen gösteriyorum.